Medya Akreditasyon Esasları

Medya Akreditasyon Esasları

Günlük Akreditasyon Esasları


Günlük akreditasyon, mutlaka herhangi bir medya kurum veya kuruluşuna bağlı kişilere  yapılacaktır. Akreditasyon esnasında medya mensubunun basın kartı/kurum kartı veya çalıştığı kuruma ait sorumlu müdüründen ıslak imzalı bir görevlendirme yazısı istenecektir.

Medya mensubunun ıslak imzalı taahhütnamesini ve akreditasyon formunu doldurmuş olması, yaşanması muhtemel  tatsız bir olay, yaralanma ve ölümlü bir kaza sonucunda medya mensubunun bütün sorumluluklarını bildiğini gösterir belge niteliği taşıyacaktır. İmzalatılacak belgeler ve doldurulacak formlara karşılık, dokümanlar, yelek ve yaka kartı verilecek, gün ya da organizasyon sonunda verilen yelek organizatör kulübe iade edilecektir.

Organizasyon öncesinde medya merkezinde yer alan akreditasyon masasına uğramayan, akreditasyon formunu doldurmayan, taahhütname imzalamayan medya mensupları akreditasyon işlemlerini tamamlamamış sayılacak ve organizasyonu resmi olarak takip etmesine izin verilmeyecektir.

Medya kuruluşuna bağlı olmayan, ancak sponsor veya kulüp adına özel video veya fotoğraf çekimi yapacak ekipler için ise, organizasyondan en geç 1 hafta önce medya@tosfed.org.tr adresine  e-posta ile başvurularak izin alınması gerekmektedir.

"Günlük Medya Akreditasyon Formu" için tıklayınız.